суббота, 30 ноября 2013 г.

«Затверджено»

________________/___________
                                                                                Бурдакова Дарина Ігорівна,
                                                                                студентка групи УР 5
                                                                                Севастопольського міського  
                                                                                 гуманітарного університету
                                                                                 Керівник від бази практики:     
                                                                                 Заяц Н. І.
Керівник від кафедри:
Мельник Т. В.

                                                                    21 листопада 2013 року
  
КОНСПЕКТ
УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Тема:   Історія України у творах  українських письменників. Контрольна робота. Тест
Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань, сформованості їхніх умінь і навичок з теми; 
розвивати навички самостійної роботи.
Теорія літератури:  композція.
Обладнання: зошити для контрольних робіт, картки із завданнями, дошка (ДОДАТОК  А)
Тип уроку: урок перевірки та обліку знань, умінь і навичок.
Підручник: Міщенко О. І. Українська література 7 клас [підручник]. – К.: Освіта, 2007. – 288 с.
Методи і прийоми:
Методи організації сприйняття і засвоєння нового матеріалу
Евристична бесіда;
-Пояснення вчителя;
Робота з тестами. Контроль знань.
Методи формування мовних умінь і                                                                 навичок
Метод вправ: самостійні, коментуванням
Методи і прийоми розвитку мовленнєвих умінь і навичок
Висловлювання
Методи та прийоми контролю ЗУН
 Тести
Прийоми активізації навчально-пізнавальної діяльності
-  проблемне питання;

Унаочнення та засоби навчання: 
 Роздавальний матеріалкартки із завданнями.

СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА СХЕМА УРОКУ

Етап уроку, складові
Методи й прийоми навчання

Форми організації

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ  (2 хвилини)
Привітання, настрій на роботу
          Слово вчителя
Вітання з учителем

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (5 хвилин)
Підготовка до сприйняття
Слово вчителя

Слухання вчителя
Оголошення теми
Слово вчителя
Запис у зошит
Запис
Запис теми
ІІІ. ВИКОНАННЯ  ТЕСТОВИХ  ЗАВДАНЬ (25хвилин)
Розповідь вчителя
Слово вчителя
Сприйняття
Формування навичок
Усне обговорення прочитаного
Письмова робота
Перевірка знань
Тестова робота
Письмовий  контроль знань
ІV. РЕФЛЕКСІЯ (10 хвилин)
1. Перевірна робота
Усне обговорення помилок
 Слово вчителя
Фронтально
Перевірочна усна робота
Читання
Фронтальна робота
Перевірка первинного сприйняття
Бесіда за замістом
Участь у бесіді
Бесіда
Евристична бесіда
Участь у бесіді
Слово вчителя
Бесіда за замістом
Фронтальне опитув.
     Пошукова робота
Слово вчителя
Виконання з коментуванням
Слово вчителя
Бесіда за тестами
Виконання усно
Розповідь вчителя
Перевірка
Робота з книгою

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (3 хвилини)
Повідомлення домашнього завдання
            Оцінювання
Запис
Слово вчителя
Вираження власних почуттів,вражень;
Запис




СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА СХЕМА УРОКУ

І. Організація класу на роботу (2хв.)
ІІ. Актуалізація  опорних знань (5 хв.)
o   Мотиваційне слово вчителя
o   Оголошення теми, мети уроку
ІІІ. Виконання тестових завдань (25 хв.)
o   Мотивація для прочитання повісті
     ІV. Рефлексія (10 хв.)
V. Домашнє завдання (3 хв.)
o  Повідомлення домашнього завдання
o  Оцінювання


















ХІД УРОКУ

І. Організація роботи (2хв.)
Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.
                   (Усний обмін побажаннями).
  ІІ. Актуалізація  опорних знань (5 хв.)
o   Мотиваційне слово вчителя
o   Оголошення теми, мети уроку
ІІІ. Виконання тестових завдань (25 хв.)
ІV. Рефлексія (10 хв.)
V. Домашнє завдання (3 хв.):
    1. Обов’язкове:
Прочитати повість М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять», записати питання, які виникли під час читання повісті.
2.   За бажанням.
На основі літературних матеріалів, спогадів сучасників та уривків з поетичних творів скласти розповідь про М.Стельмаха – людину і письменника.


















ХІД УРОКУ


Етап, метод, прийом, форма. Навчальна ситуація
Зміст діяльності вчителя
Зміст діяльності учнів
І. Організація класу на роботу (2 хв.)
Доброго дня, мене звуть Дарина Ігорівна, дуже рада з вами познайомитися. З сьогоднішнього дня і на деякий час я буду вашою вчителькою. Сподіваюся, що ми знайдемо з вами спільну мову і будемо подом агати один одному.
Вітаються з вчителем
ІІ. Актуалізація  опорних знань (5 хв.)
1.)    Мотиваційне слово вчителя




2.)    Оголошення теми, мети уроку



(ДОДАТОК А)
     Сьогодні ми з вами перевіримо, як ви усвоїли твір Андрія Чайковського «За сестрою».

Запишемо дату, вид роботи та тему уроку: «Історія України у творах  українських письменників. Контрольна робота. Тест»

Вчитель:
Згадаємо відомості про автора.
-Де і коли народився Андрій Чайковський? У якій сімї?

-Хто був першим наставником письменника?
-Де навчався письменник?

-Коли Андрія Чайковського зацікавило історичне минуле України?
А чому саме ця тема зацікавила письменника ми можемо дізнатися зі слів самого письменника. Давайте прочитаємо епіграф.
-Чому письменник вирішив писати твори на тему козаччини?

-Хто увів письменника у літературу?
-Згадайте будь ласка, визначення повісті?





Слухають вчителя


Учні переказують зміст (2 л.)



Записують число, класна робота, тему уроку.




Відповідають на питання вчителя та готуються до тестової контрольної роботи.

ІІІ. Виконання тестових завдань (25 хв.)


Вчитель:
Будьласка, візміть аркуші із тестовими завданнями по своїм варіантам (всього 2 варіанта).


Виконують тестові завдання.



      ІV. Рефлексія (10 хв.)


 Висновок учителя.
Перевіримо правильні відповіді тестових завдань.

Відповідають


Учні роблять свої висновки.
  V. Домашнє завдання (2 хв.)
  1. Обов’язкове:
Прочитати повість М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять», записати питання, які виникли під час читання повісті.
2.За бажанням.
На основі літературних матеріалів, спогадів сучасників та уривків з поетичних творів скласти розповідь про М.Стельмаха – людину і письменника.
Записують д/з




















ДОДАТОК  А

Оформлення дошки (записи на дошці)







Дванадцяте листопада
Контрольна робота
Тест
Андрій Чайковський. «За сестрою». Запорозькі козаки як романтичні герої

Домашнє завдання:  
  1. Обов’язкове:
Прочитати повість М.Стельмаха «Гуси-лебеді летять», записати питання, які виникли під час читання повісті.
2.За бажанням.
На основі літературних матеріалів, спогадів сучасників та уривків з поетичних творів скласти розповідь про М.Стельмаха – людину і письменника.
















                                                                  ДОДАТОК Б
Тематична контрольна робота
«Про далекі минулі часи. Т.Шевченко, А.Чайковський». Тести.

Варіант І
І рівень (6 запитань по 0,5 бала)
Виберіть варіант відповіді.
1.                            Яким роком датована перша поетична збірка Т.Шевченка?
а) 1838;               б) 1840;                      в) 1845.
2.                            У якому місті був написаний «Заповіт»?
а) Переяславі;                 б) Петербурзі;                        в) Києві.
3.                            З якого твору Тараса Шевченка ці слова?
По діброві вітер виє,
Гуляє по полю,
Край дороги гне тополю
До самого долу.
                   а) «Мені тринадцятий минало»;   б) «Заповіт»;  в) «Тополя».
4.                            Як називалася могила, біля якої зустрілися козаки («За сестрою» А.Чайковського)?
а) Недолина;                  б) Свиридова;                       в) Сулейманова.
5.                            Хто розповідав Павлові про козаків («За сестрою» А.Чайковського)?
а) дід Андрій;                 б) дід Панас;              в) батько.
6.                            У якому творі Т.Шевченка використано прийом контрасту?
а) «Тополя»;        б) «Мені тринадцятий минало»;     в) «Заповіт».

ІІ рівень (3 запитання по 1 балу)
Дайте лаконічну відповідь на запитання.
1.                            За що було заарештовано і відправлено на заслання Тараса Шевченка?
2.                            Чому Павло вирішив визволяти Ганну з полону («За сестрою» А.Чайковського)?
3.                            Що таке героїко-романтична повість?


ІІІ рівень (2 завдання по 1,5 бала)
1.                            Розкрийте народну символіку балади Т.Шевченка «Тополя».
2.                            Складіть план характеристики образу Павлуся («За сестрою» А.Чайковського).
ІV рівень (1 завдання - 3 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
«Мій улюблений вірш Тараса Шевченка».
«Моє ставлення до Павлуся (козаків, харцизів)».
Пейзажний етюд. (За баладою Т.Шевченка «Тополя»).
Власна тема.




Тематична контрольна робота
«Про далекі минулі часи. Т.Шевченко, А.Чайковський». Тести.

Варіант ІІ
І рівень (6 запитань по 0,5 бала)
Виберіть варіант відповіді.
1.                  У якому році Тараса Шевченка було викуплено з кріпацтва?
а) 1838;                      б) 1840;                      в) 1842.
2.                  Де була написана поезія «Мені тринадцятий минало»?
а) в Орській фортеці;                        б) в рідному селі;                  в) в казематі.
3.                  З якого твору Тараса Шевченка ці слова?
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом!
            а) «Мені тринадцятий минало»;     б) «Заповіт»;  в) «Тополя».
4.                  Як по-іншому називали харцизів («За сестрою» А.Чайковського)?
а) карими;                              б) гіреї;                                   в) потурнаки.
5.                  Кого пішов визволяти з полону Павло («За сестрою» А.Чайковського)?
а) сестру;                               б) матір;                                 в) брата.
6.                  У якому творі Т.Шевченка використано прийом метаморфози?
а) «Тополя»;   б) «Мені тринадцятий минало»;     в) «Заповіт».


ІІ рівень (3 запитання по 1 балу)
Дайте лаконічну відповідь на запитання.
1.                  Що стало причиною написання Т.Шевченком «Заповіту»?
2.                  Як загинула Палажка («За сестрою» А.Чайковського)?
3.                  Що таке балада?

ІІІ рівень (2 завдання по 1,5 бала)
1.                  Складіть план характеристики одного з козаків-запорожців (на вибір).
2.                  Яким побачив Т.Шевченко своє дитинство з відстані років (За віршем «Мені тринадцятий минало»)?

ІV рівень (1 завдання - 3 бали)
Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:
«Мій улюблений вірш Тараса Шевченка».
«Моє ставлення до Павлуся (козаків)».
Пейзажний етюд. (За баладою Т.Шевченка «Тополя»).
Власна тема.

1 комментарий:

  1. Урок пройшов добре, були як позитивні, так і негативні моменти. На початку уроку, було організовано клас на співпрацю. Більшість учнів зробили домашнє завдання, знали теоретичний і практичний матеріал попередніх уроків. Поведінка піддержувалася впродовж всього уроку. Практично всі були задіяні у роботі. Це позитивні моменти уроку. Негативні моменти:
    - потрібно було прорахувати ще чіткіше час фрагменту;
    - необхідно було більш досконаліше і уважно підібрати завдання до словникового диктанту (мало завдань було) і потім на уроці більш чіткіше оголосити завдання.

    ОтветитьУдалить